סטודנטים ממליצים

שמי דנה ורציתי לשתף אתכם בחווית הלמידה שלי לקראת מבחן המתא”ם. בתור אחת שניגשה לבחינה בסוף שנה א’ (בשל אילוצים אישיים שלי- חוג לאחר תואר וכו’..) סבלתי מפער משמעותי מאוד בתחום הסטטיסטיקה, שהרי טרם למדתי קורסים כגון ניתוח שונות ושיטות מחקר. לשמחתי, מבירורים די ראשוניים התברר לי כי קיים מדריך מקצועי (וגם אנושי וגמיש) שנותן שיעורי הכנה למתא”ם. איתי שמו. פניתי לאיתי וסיכמנו על מתכונת מפגשים לקראת הבחינה- לא לפני שהוא ווידא איתי באופן הכי הגון ומתחשב שאכן יש טעם שאגש לבחינה (למשל ווידא שאני גם מתנדבת ואוספת המלצות, שאל מה מצבי בסטטיסטיקה עד אותה נקודה וכו’…). כיום לאחר הניסיון שהיה לי מולו, אני יכולה לומר שההמלצות שקיבלתי לא הפריזו ביכולותיו ושלמרות הציפיות הגבוהות שאיתן הגעתי- הוא אף הצליח להפתיע אותי לטובה.

איתי ליווה אותי בצורה הכי מסורה ומדויקת שאפשר לדמיין- היה לו מערך מסודר להפליא של החומר הנחוץ בפרק הסטטיסטיקה, כך שכל נושא זכה להתייחסות ולהבהרה ושום נושא לא נפל בין הכיסאות. ההסברים הברורים, מלאי הבקיאות והחדים שהוא העניק לי במהלך השיעורים תרמו לי מאוד הן בבחינת המתא”ם והן במהלך התואר כשלמדתי נושאים אלו. גם בשיטות מחקר איתי לא אכזב והיכולת שלו לארגן את הנושאים ולדקור את כולם באופן שיטתי הייתה מאוד מאוד מועילה וחשובה. באופן אישי אני חשתי קושי מסוים בתחום זה (בעיקר בהקשר של התמודדות עם התקפים השונים- זה תוקף מבנה? תוקף פנימי? למה זה תמיד נראה לי אותו דבר?????) אבל האופן בו איתי מחלק את הנושאים והסבריו, עשו לי סדר בדברים והקלו על התמודדות שעבורי הייתה מעט מבלבלת ומלחיצה – במיוחד כי זה נושא חשוב שמופיע הן בפרק הסטטיסטיקה והן בפרק הטקסטים המדעיים. ואם בפרק הטקסטים עסקינן… אז גם כאן איתי ידע להציע לי דרך להטיב את ההתמודדות שלי עם המאמרים והשאלות בפרק – יש לו שיטה, היו לו נקודות מנחות וכללים שהיה מאוד קל לחזור אליהם ברגעי הלחץ ושהעניקו קצת מסגרת והקלה לרגעים הפחות נעימים בפרק (כגון קוצר הזמן, השאלות הקשות, המאמרים הארוכים, קשיי הנשימה (או שזו רק אני?)). בהקשר זה משהו שמאוד חשוב לי להגיד לגבי איתי זה שאמנם כולם תמיד אומרים שהם ישמחו לענות על כל שאלה אבל איתי, באמת-באמת, שמח. תמיד הוא היה מוכן להתעכב על שאלת טקסטים: אם לא הבנתי מה הטעות שלי, מה הכוונה בשאלה, או מדוע המסיחים נראים כפי שהם נראים. הנכונות הזו וההתייחסות לקשיים שלי כאילו הם תמיד מוצדקים ממש לא מובנת מאליה- להפך, בהרבה מקרים מדריכים ומורים למיניהם רק רוצים לסמן ווי על זה שהם ענו ולא באמת רוצים לרדת לשורש העניין. כאמור, לא איתי.

לסיום אציין שניגשתי למתא”ם בתקופה מאוד עמוסה מבחינתי (כמו כולנו אני מניחה) ואני מאוד שמחה שאיתי היה שם ללמד, לגלות סבלנות, להסביר (ואז שוב פעם) ולתת לי תחושה שאני מסוגלת- בלי לזלזל ובלי לגרום לי לפקפק בעצמי. מעבר לכישוריו כמורה וכמדריך מתא”ם חשוב לומר שאיתי גם אחלה בנאדם, חכם, מצחיק, מתחשב ושכיף ללמוד איתו – עד כמה שלמידה למתא”ם יכולה להיות כיפית… הדבר הכי חשוב שהרגשתי, אני חושבת, זה שהוא באמת שם לנגד עיניו ראשית כל את טובת תלמידיו והדבר בא לידי ביטוי בכל אספקט של הלמידה עימו לקראת המבחן הזה- החל ממועד השיעורים וכלה ברמת החומרים שהוא נותן וההסברים שהוא מציע. בקיצור יש לי רק דברים טובים לומר על איתי, ואני ממליצה בחום להיעזר בו כדי לצלוח ולהצליח בתענוג המפוקפק הזה שקרוי מתא”ם.

דנה

למדתי אצל איתי למתא”ם בקבוצה יחד עם עוד 10 בנות. הפחד הגדול שלי היה שזה יהיה כמו הקורס שעשיתי שנה לפני זה, ושאני אלך לאיבוד. איתי ממש התעקש ולא וויתר עד שהוא ראה שכולנו מבינות. למרות שזה היה בקבוצה, זה ממש הרגיש כמו שיעור פרטי.

עינת ש'

נרשמתי לקורס הכנה למתא”ם באחד המכונים הגדולים והתאכזבתי לגלות שאין תמורה לכסף, לא מבחינה מקצועית ולא מבחינת היחס האישי. חשבתי כבר לוותר אך נקלעתי לשיחה בה השם של איתי עלה. מישהי  סיפרה כי היא ניגשה למתא”ם פעם שנייה ושיפרה משמעותית את הציון בעזרתו של מורה מדהים. כמוצא אחרון התקשרתי, כבר לא היה לי  מה להפסיד… היום אני מסיימת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית והמון בזכותו… איתי לא רק לימד אותי את החומר בצורה יסודית, ברורה וסבלנית, הוא לימד אותי אסטרטגיות לפתרון, מתוך הבנה מעמיקה של מבנה הבחינה, וחשוב מזה – הוא ליווה אותי מבחינה נפשית בתקופה הכל כך קשה הזאת. הוא הכיל את החרדות שלי, שמר על הביטחון העצמי שלי וליווה אותי עד המתא”ם (גם קונקרטית… ממש עד הרגע שנכנסתי לחדר הבחינה!) במהלך השיעורים נדהמתי לגלות כי  מעבר לאנושיות והאכפתיות, לאיתי אינטליגנציה גבוהה וראייה ייחודית אשר מאפשרת לו התבוננות  שונה על מבחן המתא”ם ממה שמציעים מכוני ההכנה הגדולים בשוק, תוך התאמה של שיטות הלימוד לאדם אשר יושב מולו. בקיצור, אם אתם מחפשים מישהו שילוו אתכם בתהליך הזה, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה נפשית.. אני ממליצה בחום!!!

נ'

את איתי פגשתי לאחר מתא”ם כאוב אחד. ידעתי שאני צריכה מישהו שיהיה איתי באופן תומך בפעם הזו, מישהו שיוכל לעזור לי לפצח את נקודות החולשה שלי ולעבוד עליהן – ובשבילי איתי היה האיש הנכון בזמן הנכון.ראשית, היה לו הרבה חומר, תרגול כמה שאבקש ועל מה שאבקש. שנית, החומר היה מעודכן, רלבנטי, ברמה מותאמת למבחן ומשקף מאד, כך שהפעם לא הופתעתי מחלקי המבחן השונים ומהקושי שלהם. שלישית, הוא העביר את החומר בצורה מאורגנת ועניינית, בלי הרבה פרטים מיותרים וממוקד לשאלות האפשריות. רביעית, הוא היה בשבילי מישהו שניתן לפנות אליו, היה זמין להתלבטויות וייעץ בעת קושי. לי זה היה ממש חשוב וחסר בפעם הראשונה שלמדתי למבחן במכון אחר. למשל, כשבקשתי להיפגש עמו בערב לפני הבחינה הוא הסכים, לא היו לו כללים נוקשים מידי “כמו לא לגעת בחומר ביום שלפני וכאלה”, אלא באמת ניסיון להיות מותאם אלי, זה עזר לי לחוש בטוחה ומוכנה הפעם. בסופו של דבר שפרתי את הציון ב-27 נקודות !אז שיהיה המון בהצלחה!

טובי

הגעתי לאיתי אחרי שעשיתי את קורס בפעם הראשונה ותהאכזבתי מציון המתא”ם שלי. בסופו של דבר אפשר לומר על איתי הרבה דברים. אבל ההמלצה הכי טובה היא הציון שלי. 141.

דפנה

ניגשתי למתא”ם מלאת חששות בידיעה שאני ניגשת לנורא מכל. כאשר הכרתי את איתי הבנתי שאני בידיים טובות. איתי מלמד בצורה הכי מקצועית שיש. ללא כל ספק. נוסף למקצועיות הוא גם תומך, מקשיב, יצירתי, סובלני ובעיקר מלא מוטיבציה להצלחה. בזכותו הלמידה הפכה עבורי להרבה פחות נוראית ממה שהיא באמת. אני ממליצה בחום ובטוחה כי מי שילמד אצל איתי- יזכה.

א'

איתי עזר לי מאוד במהלך ההכנה למתא”ם ובלעדיו לא נראה לי שהייתה לי אפשרות להגיע למתא”ם בצורה הנכונה. נרשמתי לאחד הקורסים הקיימים אך במהלך הקורס גיליתי שזה ממש לא מספק, אם בחומר של סטטיסטיקה שלא הועבר בצורה מורחבת ומובנת עבורי, ואם זה באנגלית שכמעט ולא התייחסו לכך במהלך הקורס. אחרי שהגעתי לאיתי דרך חבר, ולמרות שהנסיעות היו לי קשות, זה היה שווה הכול. במספר שיעורים איתי הסביר לי בצורה בהירה ומעניינת חומר שלא הבנתי המון זמן, וגם באנגלית הוא לימד אותי לגשת לטקסטים בצורה יעילה ויותר ומותאמת למתא”ם. אני מאוד שמח שהכרתי את איתי , ואני ממליץ לכל מי שרוצה לעבור את המתא”ם בגדול, רק אצל איתי.

יוחנן

הגעתי לאיתי אחרי המלצות חמות ונלהבות ששמעתי על שיטת הלמידה שלו למתא”ם. רציתי לשפר את הציון הבינוני שקיבלתי בפעם הראשונה שניגשתי, והרגשתי שקורס רגיל לא יענה על הדרישות הספציפיות שלי ויעמוד על הפערים האישיים שאיתם התמודדתי. כבר מהשיעור הראשון היה ברור שמדובר על ליגה אחרת לגמרי – איתי חי ונושם את המתא”ם. איתי גיבש תורה שלמה שמעידה על הבנה עמוקה של מבנה הבחינה, החשיבה שמאחורי כל שאלה, והסתכלות כוללנית ורחבה שהיא הרבה מעבר ל”חומר היבש” שמלמדים בקורסים האחרים. מעבר לכך, מדובר באדם רגיש ומתחשב, שמבין בצורה נהדרת גם את הפן הרגשי והמתיש של המתא”ם. מיותר לציין ששיפרתי את הציון ביותר מעשרים נקודות, והתקבלתי לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית.

ש'

איתי הוא מורה מופלא, בעל ידע רב וניסיון רב שנים. אני בטוחה שכל מי שיגיע לידיו של איתי ימצא אצלו לא רק שיטות ומתודולוגיות למידה מצוינות, כי אם אוזן קשבת, הכוונה אישית והתאמה לתנאים האישיים. המתא”ם הוא אתגר מנטלי לא פשוט ואם יש אדם שכדאי לעבור איתו את הדרך המורכבת הזאת זה האיש.

עינת

השיטה של איתי להתמודד עם ביקורות מחקר ועם טקסטים פשוט הצילה אותי. פתאום הרגשתי שיש לי שליטה על המבחן, והצלחתי לנצל את החלקים החזקים שלי כדי לקבל ציון כמו שצריך. הרבה בזכותו שיפרתי את הציון ב-26 נקודת.

ד'

ניגשתי למתא”ם פעם שניה, אחרי שהטקסטים הלכו לי זוועה. עם איתי הבנתי איך לפתור טקסטים, איך לנצל את היתרונות שלי ואיך להתמודד עם לחץ הזמן והשאלות. את החלק של הטקסטים שיפרתי ב-34 נקודות.

מיכל

הגעתי לאיתי אחרי שעשיתי את המתא”ם שלוש פעמים וכבר הכרתי את הקורסים האחרים בעל פה. הגעתי אבודה והרגשתי שאיתי מנסה בכל הכוח שאני באמת אבין. מ-98 שיפרתי ל-131. תודה!!!

שירן

אני ממליצה בחום רב על איתי להכנה למתא”ם. התקופה של ההכנה למבחן זכורה לי כאחת הקשות והתובעניות שיש ובעיקר זכורה לי התחושה שלא הייתי שורדת אותה בלי איתי. מלבד הניסיון העצום, הידע הרב וההתמצאות שלו ברזי הבחינה, לאיתי יש נוכחות מרגיעה שעזרה לי להאמין בעצמי גם ברגעים הקשים ביותר. המקצועיות, הידע והתמיכה שהוא מעניק לתלמידיו הופכים אותו למורה מספר אחד בארץ ואף לאחד האנשים המדהימים ביותר שיצא לי לפגוש!

אידית

איתי, הוא מורה מסור ורגוע. יש לו דרכים פשוטות וטובות ללמד ולעזור להתמודד עם החומרים. בעזרתו שיפרתי את ציון המבחן.

אורלי

אחרי שעשיתי מתא”ם פעם ראשונה וקיבלתי ציון שאין שום דבר לעשות איתו, הלכתי ללמוד אצל איתי. מעבר לזה שהצלחתי לשפר את הציון בסטיית תקן שלמה ולהתקבל לתואר שני, הצלחתי גם סוף סוף קצת להבין דבר או שניים על סטטיסטיקה.

זיו